W Polsce

Uczelnie

Większość uczelni na których odbywają się studia magisterskie, organizuje również studia doktoranckie, które w większości zaczynają się wraz z rozpoczęciem roku akademickiego (październik). Dokumenty należy składać z wyprzedzeniem. Część uczelni zamieszcza podstawową informację na temat studiów doktoranckich bądź na stronach wydziałowych, bądź na stronach uczelni. By dowiedzieć się szczegółów przypuszczalnie należy kontaktować się bezpośrednio z profesorami / liderami grup badawczych u których chce się robić doktorat i z dziekanatami uczelni.

Studia biotechnologiczne w Polsce

Ośrodki naukowe

W Polsce jest też sporo ośrodków prowadzących badania związane z naukami biomedycznymi, biologią molekularną i biotechnologią. Wiele z tych ośrodków prowadzi regularne nabory na studia doktoranckie.

Tu znajdziesz listę ośrodków badawczych w Polsce.

Na Świecie

Europa
Stany

Amerykańskie uniwersytety poza standardową aplikacją wymagają również podania wyników dwu egzaminów: test języka angielskiego TOEFL oraz testu tematycznego GRE (konkretnie GRE: Biochemistry, Cell And Molecular Biology).


Pozostałe programy doktoranckie

Anglia/Szkocja/Irlandia
Francja
Niemcy
Szwajcaria
  • Lozanna
    • EPFL, programy: The Doctoral Program in Molecular Life Sciences (EDMS) oraz Doctoral Program in Biotechnology and Bioengineering (EDBB), terminy aplikacji: 1 maja, 15 listopada
Austria
Holandia
Belgia
  • Gent, Leuven, Antwerp, Brussel – VIB
Finlandia
Portugalia
Hiszpania
Włochy
Grecja
Stany

Zobacz również